William T. Bringham Best House Corporation Officer Award

NameSchool and Graduation YearProvinceState/ProvinceAward Year
David C. GanttWESTMINSTER 1988Northern MissouriMO2020
Robert R. Black, DDSMISSISSIPPI 1963SouthernMS2019
Joseph M. King, Jr.LEHIGH 1961Mid AtlanticCT2019
Richard C. EconnSOUTHERN CALIFORNIA 1954Los Angeles CoastalCA2019
Jack F. See, Jr.ARKANSAS 1958Oklahoma/ArkansasAR2019
Vernon VoorheesKANSAS 1936Kansas 2019
R. Brooks LaPlanteROCHESTER 1975Northwestern New YorkIN2019
William D. BeekmanCENTRAL FLORIDA 1975Central FloridaFL2019
Charles A. RohdeIOWA 1983CentralIA2019
Jere D. AndersonEMBRY-RIDDLE (DAYTONA BEACH) 1972Central FloridaAL2019
David P. RowlandSOUTHERN METHODIST 1970Northern TexasOK2019
Paul M. BergeWISCONSIN-MADISON 1960WisconsinWI2019
John F. BallingerCAL. STATE-FRESNO 1969California Central ValleyCA2019
Dr. G. Michael Kabot, DDSALBION 1981West MichiganMI2018
Nathan R. CranstonMONTANA 2004The Big SkyMT2018
Douglas A. LuetjenWASHINGTON (SEATTLE) 1980NorthwesternWA2017
Karl ButtnerMIT 1987Boston HarborMA2016
Chad A. MillardWESTMINSTER 1996Northern MissouriAR2014
Ryan M. TouchtonPENN STATE 2001Central PennsylvaniaNY2014
Dennis P. McGaugheyWASHINGTON (SEATTLE) 1974NorthwesternWA2013
Thomas E. FineBUTLER 1987Northern IndianaIN2013
Louis S. Hensley, IIIDEPAUW 1977Southern IndianaIN2013
C. Richard BarleyILLINOIS WESLEYAN 1954East IllinoisCA2012
John A. Flores, MBACAL. STATE-FRESNO 1958California Central ValleyCA2012
Clarence E. Kingham, Jr.OKLAHOMA STATE 1969Oklahoma/ArkansasOK2011
Jay O. Shields, Jr.MISSOURI-COLUMBIA 1976Northern MissouriMO2011
Walter J. Kero, CPAMONTANA 1973The Big SkyMT2010
William E. BeachSYRACUSE 1969Northwestern New YorkNY2009
Anthony T. TroianoCONNECTICUT 1973Connecticut/Western MassCT2008
Edward C. RammrathINDIANA (PENNSYLVANIA) 1979Western PennsylvaniaAZ2007
Lawrence M. Crutcher, Jr.YALE 1996Connecticut/Western MassCA2006
Peter W. SchellenbachNORTHWESTERN 1964Northern IllinoisIL2006
Remigio MarianoMCGILL 1982Saint LawrenceQC2005
Larry F. CukjatiPITTSBURG STATE 1975KansasFL2005
Lincoln W. PaveyCINCINNATI 1948Southern OhioOH2004
Gary M. GrearMEMPHIS 1969Kentucky/Tennessee LakesTN2004
John M. Rankin, IIICENTRAL FLORIDA 1978Central FloridaFL2003
James W. Lundy, Jr.PENN STATE 1982Central PennsylvaniaCA2003
Vincent W. KenneyBUTLER 1984Northern IndianaIN2002
Leo A. BidezAUBURN 1940Alabama/Gulf CoastDE2002
William R. GrimmOKLAHOMA 1970Oklahoma/ArkansasOK2001
David G. McArthur, C.A. CFPTORONTO-RYERSON 1963OntarioOntario2001
Vernon W. Voorhees, Jr.KANSAS 1964KansasKS1999
Mark S. LoftusNORTHERN ILLINOIS 1987 IL1999
Larry W. MetzingBALL STATE 1970Northern IndianaIN1999
John L. BurnettARKANSAS 1960Oklahoma/ArkansasAR1999
Robert Rip PetermanBRITISH COLUMBIA-SIMON FRASER 1969NorthwesternBC1999
Julian J. Collins, Jr.ILLINOIS 1950East IllinoisOK1999
Michael CollarPITTSBURG STATE 1984KansasMO1994
Douglas A. LuetjenWASHINGTON (SEATTLE) 1980NorthwesternWA1992
Thomas W. RichBRADLEY 1968West IllinoisMO1985
Dr. Daniel S. Harrop, IIIBROWN 1976Rhode IslandRI1983
Hugh E. Sweeney, Sr.DENVER 1954Rocky MountainCO1982
Richard A. JacksonBUTLER 1950Northern IndianaIN1981
C. Richard BarleyILLINOIS WESLEYAN 1954East IllinoisCA1980
Wilson S. DailyBUTLER 1927Northern IndianaIN1979
James L. Beattey, IIIINDIANA 1954Southern IndianaMI1978
David M. Trail, CLUIDAHO 1961The Big SkyID1977
Alan E. ZinkOHIO STATE 1960Southern OhioOH1976
William H. WilkersonEMORY 1924North GeorgiaGA1975
Julian J. Collins, Jr.ILLINOIS 1950East IllinoisOK1974